Gość
|
Wysłany: Śro 2:59, 11 Lut 2015 Temat postu: Wyniki egzaminów z HK, EOF i IIIKINA dr Piotr Kletowski |
|
|
Drodzy Studenci,
gratuluję wszystkim, którzy zdali. Okazuje się, że opłaca się chodzić na wykłady, NIE GADAĆ, uważać i starać się jeszcze coś zapamiętać z tego, co mówi wykładowca. Ci, którym się nie poszczęściło, niech ocena negatywna da do myślenia na przyszłość - odpowiedni stosunek do przedmiotu (wiążący się z regularnym chodzeniem na zajęcia i uważnym słuchaniem wykładowcy) owocuje przyswojeniem (MINIMALNEJ!!!) ilości wiedzy, koniecznej do zaliczenia egzaminu.
Nie będę szczegółowo analizował prac z Historii Kina, które otrzymały ocenę negatywną - wszystkich zainteresowanych, którzy mają odwagę zmierzyć się raz jeszcze ze swymi dokonaniami na polu penetracji dziejów X Muzy odsyłam na priv (czyli na maila) - powiem tylko ogólnie:
1. Naprawdę musiałem obniżyć próg tolerancji, by doszukiwać się w często podawanych szczątkowo, nieskładnie, bez poszanowania logiki (o gramatyce i ortografii nie wspomnę) odpowiedzi na pytania w części testowej, rojące się od takich kwiatków jak np. informacja, że "reżyserem kina klasycznego mającym wpływ na kino współczesne jest STEVE (sic!!!) SPIELBERG", Nick Carter to "urodzony w 1910 r. w Nowym Yorku amerykański muzyk i wokalista", a Griffith miał na imię Daniel i zrealizował film "Narodziny narodów", po którym "Biali bali się Czarnych".
2. Wszystkie prace ocenione negatywnie nie posiadały, bądź posiadały niewystarczającą część opisową, która również wystawiała na szwank cierpliwość oceniającego (a każdy poświadczyć może, że moja cierpliwość jest ogromna, bywały lata, że nie stawiałem ani jednej "dwói"), zwłaszcza, gdy piszę się, że to Martin Scorsese zapoczątkował film gangsterski realizując "Gangi Nowego Yorku" (w 2002 roku!). Dla ścisłości powiem, że jak podaje Phil Hardy - autor "Encyklopedii kina gangsterskiego"(http://www.amazon.com/The-Overlook-Film-Encyclopedia-Gangster/dp/0879518995), do czasu filmu Scorsese zrealizowano 1500 filmów gangsterskich, w samej tylko Ameryce Płn!
3. Ponieważ mam jednak dobre serce i chciałbym umożliwić szybką i sprawną poprawę ocen niedostatecznych - wszystkich "dwójarzy" proszę o przesłanie, do końca lutego, na adres mailowy, tekstu poświęconego wybranemu zagadnieniu z historii kina światowego (pomieszczonego choćby w sylabusie, umieszczonym na USOS-ie). Może to być tekst poświęcony konkretnemu twórcy (najlepiej jednak nie omawianemu na zajęciach), reprezentującemu KINO KLASYCZNE (a więc takiemu, który debiutował przed 1968 r.). Wielkość tekstu 10-15 stron Times New Roman, odstęp półtora wersa. Przy pisaniu pracy proszę posłużyć się literaturą przedmiotu, również ujętą w sylabusie.
RÓWNIEŻ CI, KTÓRZY NIE PODCHODZILI, Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW, DO EGZAMINU W PIERWSZYM TERMINIE, PROSZENI SĄ O NAPISANIE W/W TEKSTU Z ODPOWIEDNIĄ ADNOTACJĄ W MAILU DOTYCZĄCĄ NIEOBECNOŚCI.
4. Słuchaczom kursu Estetyka Obrazu Filmowego - gratuluję również, choć mało kto "złapał", że egzaminacyjny fragment dotyczył "montażu intelektualnego" (Ci, którzy "załapali" otrzymali sowitą nagrodę). Ci, którym się nie poszczęściło - proszę napisać analizę formalną wybranej sceny z filmu kreacyjnego i również proszę mi wysłać napisany tekst na maila.
5. Przypominam studentom III Kina o terminie nadsyłania prac.
Kończąc jeszcze raz gratuluje tym, którzy zdali, a podejmującym walkę o poprawę oceny życzę powodzenia.
dr Piotr Kletowski
PS. Do 23 będę na uczelni nieregularnie, więc w ważnych sprawach proszę o maila (w ostateczności via facebook), bądź maila w sprawie ewentualnego spotkania. Po 23 będę już miał zajęcia i dyżury (w środę), więc będę dostępny w Instytucie.
Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 3:07, 11 Lut 2015, w całości zmieniany 2 razy
|
|